a

IZASLANSTVO HRS-A NA JUBILEJSKOM SUSRETU PREDSTAVNIKA POLITIČKO-DRUŠTVENOG ŽIVOTA

IZASLANSTVO HRS-A NA JUBILEJSKOM SUSRETU PREDSTAVNIKA POLITIČKO-DRUŠTVENOG ŽIVOTA

Jučer je biskup mostarsko-duvanjski i apostolski upravitelj trebinjsko-mrkanjski organizirao jubilejski susret predstavnika političko-društvenog života biskupije.

HRS se rado odazvao na poziv biskupa Petra te s izaslanstvom sudjelovao na istom.

Svim prisutnim biskup je uputio ohrabrujuće riječi i još jednom istaknuo i posvijestio da je politika služenje i da oni koji su izabrani od naroda moraju biti primjer.

Svjedoci smo da političari često krše obje ove upute. Često se politika zlorabi za osobno, a ne za opće. Stoga je svakako važno da se sve nas posvijesti da smo tu da služimo narodu, jedino je to ispravno. Neka nam u tom cilju pomogne dragi Bog!

Zašto Republikanci?

Pred zakonom i u društvu svi moraju biti jednaki!

Republikanski duh znači dosljedno poštivanje načela vladavine zakona, tj. načela po kojem svi, počevši od zastupnika i predstavnika vlasti, pa do naroda moraju biti podređeni istim zakonima. Glavna odlika republikanskog duha je jasno odricanje privilegija i usluga koje moćnici smatraju svojinom i ponudom prijateljima i klijentima. To je temelj svake nepravednosti i korupcije. Pred zakonom i u društvu svi moraju biti jednaki!

 

 

Pratite nas:
Slaven Raguz